اپلیکیشن نورپی | NoorPay

نورپی به عنوان یک ارائه‌دهنده سرویس‌های پرداختی از جمله کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید شارژ، پرداخت کسب وکارهای طرف قرارداد و غیره، تابع کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است؛ توافق‌نامه زیر در خصوص استفاده مناسب و ایمن از اپلیکیشن نورپی و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی تدوین شده است. این توافق تعیین‌کننده تعهدات و تکالیف طرفین، بین شرکت سپهرنت ایرانیان ایرانیان به شماره ثبت۳۴۵۸۵۶ به عنوان طرف اول و کاربر اپلیکیشن نورپی به عنوان طرف دوم، منعقد می‌شود؛ شرکت سپهرنت ایرانیان صاحب‌امتیاز اپلیکیشن نورپی است که از این پس در متن "نورپی" نامیده می‌شود و کاربر اپلیکیشن"نورپی"در صورت تائید "شرایط و قوانین استفاده از اپلیکیشن نورپی" به منزله قبول و امضای الکترونیکی قرارداد است.
توسعه تجاری نرم افزار نورپی وکلیه حقوق مادی و معنوی شبکه پرداخت همراه نورپی و نشانه تجاری آن متعلق به شرکت سپهرنت ایرانیان به شماره ثبت۳۴۵۸۵۶ می باشد که دارای مجوز رسمی از شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) است.

هرگونه استفاده از نام، مطالبات و مستندات و منابع نورپی بدون مجوز کتبی شرکت، مطابق با قوانین جرایم رایانه‌ای ( قانون جرایم رایانه ای 11/11/1389 - کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه) غیرمجاز تلقی شده و نورپی حق پیگرد قانونی در مراجع ذیصلاح را برای خود محفوظ می‌دارد. مجوز استفاده ازنورپی طبق شرایط استفاده حاضر، تنها برای استفاده یک مشتری حقیقی و به نام آن است.
هرگونه کپی‌برداری و سعی در نفوذ به داده‌های نورپی، طبق قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران غیرمجاز تلقی می‌شود و موجب پیگرد قانونی خواهد شد.
کاربرنورپی حق استفاده از علایم و نشان‌های تجاری ثبت شده و ثبت نشده که در نورپی به نمایش در آمده است را ندارد. این ممنوعیت در مورد تمام اجزای فنی و غیر فنی شبکه پرداختی نورپی لازم الاجرا است؛ گفتنی است تخطی از این ممنوعیت با عناوینی مثل صدور اجازه یا حق ضمنی و تلویحی، یا عدم انکار پس از قبول و غیره ، قابل توجیه نیست.
هرگونه استفاده از خدمات اپلیکشین نورپی که طبق قوانین موضوعه کشور از قبیل قانون تجارت الکترونیک، قانون جرائم رایانه ای و قانون مجازات اسلامی رفتار یا عمل مجرمانه محسوب شود، ممنوع است .

سیاست نامه حریم خصوصی در نورپی

 • نورپی یک اپلیکیشن پرداخت ایرانی بوده که تحت نظارت شبکه پرداخت الکترونیک شاپرک و بانک مرکزی فعالیت می‌کند.
 • قوانین پرداخت مورد استفاده در این اپلیکیشن براساس قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. در صورتی که بانک مرکزی قوانین خود را تغییر دهد، نورپی نیز براساس قوانین جدید فعالیت خواهد کرد.
 • شما با عضویت در نورپی می‌پذیرید که فعالیت‌های مالی خود را مطابق با قوانین بانک مرکزی انجام دهید. در صورتی که خلاف این موضوع اثبات شود، این اپلیکیشن اختیار دارد که دسترسی کاربر را بدون اطلاع قبلی مسدود کند.
 • سیاست حفظ حریم خصوصی در مورد چگونگی کاربرد و استفاده از اطلاعات شخصی شما به منظور ارائه خدمات در سامانه نورپی است. این سامانه طبق قوانین جرایم رایانه‌ای متعهد می‌شود که اطلاعات کاربران را با استفاده از تمام امکانات و منابع خود محافظت نماید و به هیچ عنوان این اطلاعات را در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث به منظور تبلیغات یا خدمات دیگر ارائه ندهد.کاربران این سامانه اختیار دارند اطلاعات شخصی خود را که به هنگام ثبت‌نام در اختیار این سامانه قرار داده‌اند پاک نمایند.
 • با پذیرفتن سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط ثبت نام کاربر، شما صراحتاً رضایت خود را با جمع‏ آوری، نگهداری و استفاده از اطلاعات خود، مطابق با آنچه در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده، اعلام می‏کنید.

اطلاعات و دسترسی‌ها

 • در صورت تمایل به استفاده از سامانه نورپی و پس از آن که کاربر اطلاعات شخصی را عنوان کرده و در اختیار این سامانه قرار دهد، در این صورت کاربر موافقت خود را با انتقال و ذخیره این اطلاعات در سرورهای ما اعلام کرده است.
 • این سامانه ممکن است اطلاعات زیر را جمع‏ آوری و ذخیره کند:
1- نام و نام خانوادگی، نشانی رایانامه، شماره تلفن، اطلاعات تماس، تاریخ تولد، جنسیت، شهر و استان، تصویر بارگذاری شده توسط کاربر
2- اطلاعات تراکنش‌های انجام شده: تاریخ و زمان، شماره موبایل انجام دهنده، کد ملی، شماره کارت مبدأ و مقصد به صورت رمزگذاری شده، مبلغ، شماره حساب یا شبا، شناسه و نوع دستگاه، نشانی IP، نوع تراکنش، اطلاعات قبض، خرید شارژ و بسته اینترنت تلفن همراه
3- مکاتبات از طریق سایت‏ و اپلیکیشن نورپی
4- اطلاعات دیگری از تراکنش و تبادلات شما از طریق این سامانه، نوع خدمات، مضامین و تبلیغات، شامل شناسه دستگاه، رایانه، موبایل و اطلاعات اتصال، آمار بازدیدهای صورت گرفته از این سامانه(وب سایت و اپلیکیشن)، ترافیک بهو از سایت‏ها، آدرس IP و اطلاعات استاندارد ورود به سامانه
5- اطلاعات بیشتری که از شما درخواست می‏شود تا با ارائه آنها، شناسه خود را مجاز کنید.(برای مثال، ممکن است از شما بخواهیم که برای ما یک مدرک شناسایی مانند کارت ملی یا گذرنامه یا قبض به منظور بررسی نشانی و هویت شما یا مخاطب شما، ارسال کنید، یا به سؤالات اضافی دیگری به صورت آنلاین یا تماس تلفنی پاسخ دهید تا به شناسایی هویت شما یا مالکیت حساب یا کارت بانکی که آن را در این سامانه قرار داده‏اید، کمک کند)
6- برخی اطلاعات درصورت اجازه شما در اختیار این سامانه قرار داده خواهد شد. این اطلاعات مشخصاً مخاطبین (Contacts) ذخیره شده در تلفن همراه شما می‌باشد. این سامانه این اطلاعات را به صورت کاملاً امن در سرورهای خود نگهداری می‌کند. سامانه نورپی از این اطلاعات برای برخی خدمات خود مانند انتقال وجه به مخاطبین، اطلاع‌رسانی از پیوستن مخاطبین شما به این سامانه، دعوت مخاطبین به این سامانه، استفاده می‌نماید.
7- این سامانه برای ایجاد سهولت در استفاده از برخی از خدمات خود از کاربر دسترسی به برخی امکانات تلفن همراه یا تبلت را درخواست می‌نماید. این دسترسی‌ها شامل:
 • دسترسی به پیامک‌ها (SMS): برای خواندن کد تأییدیه و ورود خودکار آن در بخش‌های مورد نیاز و همچنین خواندن قبض‌های پیامکی برای ورود خودکار اطلاعات شناسه قبض و پرداخت در فرم‌های مربوطه است. این دسترسی از طریق APIهای ارائه شده از طرف Google انجام می‌شود.
 • دسترسی به دوربین: برای اسکن کارت، بارکد قبض و بارکد دو بُعدی
 • اطلاعات محرمانه و حساس کارت و حساب بانکی به هیچ عنوان و به هیچ نحوی در این سامانه نگهداری نمی‌شود. این اطلاعات صرفاً در هنگام انجام تراکنش در اپلیکیشن از کاربر گرفته شده و به صورت رمزگذاری شده و از کانال‌های امن زیرساخت‌های بانکی به بانک مبدأ ارسال می‌گردد. این سامانه هیچگونه مسئولیتی در قبال سیاست‌های حفظ حریم خصوصی بانک‌ها برای نحوه نگهداری و استفاده از این اطلاعات ندارد. برای اطلاع از سیاست‌های بانک‌ها باید مستندات مربوطه را از بانک مورد نظر درخواست نمایید.
 • نصب نورپی بر روی گوشی‌های Root شده به دلیل مشکلات امنیتی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌گردد. مسئولیت بروز هرگونه مشکل امنیتی در گوشی‌های Root شده بر عهده کاربر می‌باشد.

اقدامات امنیتی

 • اطلاعات شما در سرورهای سامانه نورپی که در ایران قرار دارد؛ ذخیره شده است. اطلاعات برای ما به عنوان دارایی و سرمایه تلقی می‏شود که باید از آن محافظت کرد و لذا از روش‏ها و ابزار متعددی (رمز گذاری، گذرواژه‌ها، امنیت فیزیکی و غیره) برای حفظ اطلاعات شخصی و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و افشاء آنها استفاده می‏شود.
 • کاربر مسئول حفظ و مراقبت از رمز ورود و کد کاربری خود است و چنانچه بر اثر عدم حفاظت و یا افشای کاربر از این اطلاعات خسارتی به او وارد شود، نورپی در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت.کاربر نورپی مکلف است در صورت مفقود شدن و یا سرقت گوشی بلافاصله مراتب را به بانک خویش اعلام کند تا حساب معرفی شده در نورپی مسدود شود. ضمنا می‌تواند به پشتیبانی نورپی به منظور غیرفعال‌سازی حساب کاربری اعلام کند. لازم به ذکر است در هر صورت نورپی هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص سو استفاده و برداشت از حساب کاربران ندارد.
 • بدیهی است نورپی خود را متعهد می‌داند تمام تلاش و ظرفیت خویش را جهت حفظ امنیت اپلیکیشن به کار گیرد؛ با این وجود توصیه می‌شود کاربر بصورت دوره‌ای ماهانه نسبت به تغییر رمز خود اقدام کند. همچنین کاربر نباید به هیچ وجه رمز خود را بر روی گوشی تلفن همراه ذخیره کند و یا در اختیار دیگران قرار دهد. به طور کلی کاربر باید کلیه اطلاعات خویش را محفوظ نگه دارد؛ در صورت سهل‌انگاری کاربر در این زمینه، مسئولیتی متوجه نورپی نخواهد بود.
 • کاربر باید پیش از واگذاری گوشی تلفن همراه خود، اپلیکیشن نورپی از روی گوشی حذف کند. با این کار کلیه اطلاعات حساب‌های ثبت شده و نیز پیام‌های دریافتی موجود بر روی گوشی از بین می‌روند.
 • بدیهی است نورپی خود را متعهد میداند تمام تلاش و ظرفیت خویش را جهت حفظ امنیت اپلیکیشن به کار گیرد؛ با این وجود توصیه میشود کاربر بصورت دورهای ماهانه نسبت به تغییر رمز خود اقدام کند. همچنین کاربر نباید به هیچ وجه رمز خود را بر روی گوشی تلفن همراه ذخیره کند و یا در اختیار دیگران قرار دهد. به طور کلی کاربر باید کلیه اطلاعات خویش را محفوظ نگه دارد؛ در صورت سهل انگاری کاربر در این زمینه، مسئولیتی متوجه نورپی نخواهد بود.
 • اگرچه، همانطور که خودتان هم می‏دانید، شخص ثالث ممکن است به طور غیرقانونی به انتقالات یا ارتباطات خصوصی شما دسترسی پیدا کرده یا آنها را رهگیری کند. بنابراین، اگرچه این سامانه تمام تلاش خود را به کار می‏گیرد تا از حریم خصوصی شما حفاظت کند، هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نپذیرفته و شما نیز نباید انتظار داشته باشید، که اطلاعات شخصیتان یا ارتباطات خصوصیتان، همواره محرمانه باقی بماند.

شرایط استفاده از امکانات مخاطبین در نورپی

نورپی امکانات منحصر بفردی برای تعاملات مالی کاربران با دیگران فراهم کرده است. برای استفاده از امکانات مخاطبین، نیازمند اجازه دسترسی به لیست مخاطبین دستگاه می‌باشد و با این کار امکان استفاده از خدمات مالی در تعامل با مخاطبین دستگاه تلفن همراه فراهم می‌شود.
برخی از این خدمات شامل:
 • امکان ارسال و دریافت پول از دوستان و مخاطبین بدون نیاز به شماره کارت بانکی
 • امکان خرید شارژ و بسته اینترنت برای مخاطبین خود
 • آگاهی از پیوستن دوستان خود به جمع نورپیی‌ها
 •  و…
  نورپی در راستای سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران خود، صرفاً برای ارائه خدمات مالی به کاربران و با صدور اجازه کاربر، این امکان را فعال می‌کند و هر زمان که کاربر تمایل داشته باشد، می‌تواند این دسترسی را غیرفعال کند.در صورتی که کاربر اجازه دسترسی مخاطبین را فعال نکند، صرفاً این بخش غیرفعال بوده و سایر خدمات نورپی قابل استفاده می‌باشد.
بخش رسیدگی به شکایات فعال گردیده تا به موجب آن شما عزیزان بتوانید شکایات خود را در آن ثبت نمائید. مدیریت امور بازرسی و نظارت این مجموعه وظیفه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات را به عهده دارد. شکایت واصله توسط واحدهای بازرسی مورد رسیدگی قرار گرفته و براساس زمان بندی تعیین شده نسبت به ارسال پاسخ به آدرس ایمیل شما اقدام خواهد گردید.
بالا