استفاده 10 در‌صد مردم جهان از ارزهای دیجیتال

/ / اخبار عمومی
استفاده مردم جهان از ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال یا Cryptocurrency یک فرم از پول الکترونیکی است. بیشتر ارزهای دیجیتال به منظور امنیت بیشتر، حذف واسطه‌ها و ناشناس بودن طراحی شده‌اند.

نتایج بررسی‌های موسسه کاسپراسکای نشان می‌دهد که تقریبا از هر ده نفر در جهان یک نفر از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

پرداخت برتر، ارزهای دیجیتال در سال های اخیر برای انجام تبادلات مالی بسیار محبوب شده اند و اگر چه از آنها برای پولشویی و غیره نیز سواستفاده‌هایی به عمل می‌آید ولی در مجموع کاربرد این ارزها روز به روز در حال افزایش است.

بر اساس بررسی‌های کاسپراسکای ۱۳ درصد از مردم جهان تا به حال از ارز دیجیتال برای خرید کالا و خدمات استفاده کرده اند. اما جنایتکاران آنلاین هم از این فناوری برای تبادلات مالی و مخفی کاری بهره می گیرند. هکرها هم به سرقت ارزهای دیجیتال علاقه فراوانی دارند و همین مساله خطر سرقت مبالغ کلان مالی را به طور جدی به وجود آورده است.

تعداد کسب و کارهایی که از ارزهای دیجیتال برای تبادلات مالی استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است که از جمله آنها می توان به خرده فروشی‌ها، مشاغل مربوط به فروش غذا و غیره اشاره کرد. البته استفاده از این ارز برای سرمایه‌گذاری نیز بیشتر شده است.

موارد سرقت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش یافته و تنها در یکی از حملات هکری ۳۵۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفت. لذا ایمن‌سازی زیرساخت‌های ارائه این خدمات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

منبع: https://pardakhtebartar.ir