ساخت ابزاری برای افزایش سرعت رایانه

/ / اخبار عمومی
افزایش سرعت رایانه
بالا بردن سرعت سیستم‌های کامپیوتری دغدغه بسیاری از افراد است که این اتفاق به کمک تجهیزات هوشمند انجام می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، استفاده از رایانه‌ هوشمند و با سرعت بالا از دغدغه‌ این روزهای جوانان فناور است. با توجه به بالا رفتن نرخ ارز خرید رایانه شخصی سخت شده‌است و به همین دلیل باید همان رایانه‌های قدیمی را جدید کرد و دستی روی سر آنها کشید.

بسیاری از جوانان در گذشته فکر می‌کردند که استفاده از رم‌هایی با حجم بالا می‌تواند سیستم رایانه‌ای را سرعت ببخشد، اما به تازگی مخترعان موفق به تولید وسایل جانبی شده‌اند که سرعت بالایی دارد و سرعت کامپیوتر شما را تا ۳۰ برابر افزایش می‌دهد.

هرچه سن رایانه بالا برود، سرعت آن‌ پایین می‌آید اما عوض کردن قطعات کامپیوتر می‌تواند بهترین گزینه برای بالابردن سرعت سیستم‌های رایانه‌ای باشد؛ جایگزینی که به بودجه هنگفت احتیاج ندارد و سریعا انجام می‌شود.

هرچه قطعات به‌روزتر باشند و سرعت آنها بالاتر برود می‌توان سیستم سرعت بالاتری داشت. بالا بردن حجم رم سیستم‌ها آنقدر که باید سرعت را بهبود نمی‌بخشد، اما به کمک حافظه‌های SSD می‌توان سرعت سیستم خود را بالا برد.

به عبارتی دیگر پر بودن حافظه می‌تواند منجر به کاهش سرعت عملکرد سیستم شود و از طریق نسل جدید حافظه‌ها می‌توان این مشکل را برطرف ساخت.

همچنین خنک نگه داشتن سیستم‌های کامپیوتری هم از دیگر عوامل مهمی است که مجبور به افزایش رایانه‌ها می‌شود؛ آسیب دیدن فن‌های به کار رفته در کیس کامپیوتر حرارت سیستم را بالا برده و سرعت را پایین می‌آورد.

ویروس‌ها و بدافزارها ازجمله عوامل مهم تاثیرگذار در کند شدن سیستم‌هاهستند. نصب یک آنتی‌ویروس قوی روی رایانه برای تمام سیستم‌ها مهم است؛ البته باید حواس‌تان باشد که برای دانلود مطالب موردنظرتان حتما وارد سایت‌های معتبر شوید. بسیاری از لینک‌های دانلود تله‌ای برای ورود ویروس‌ها به سیستم شما هستند.