روی آوردن بانک‌های آمریکایی به ارزهای دیجیتالی

/ / اخبار عمومی
بانک آمریکا

پس از بانک “جی پی مورگان” اکنون یک بانک بزرگ دیگر نیز در آمریکا اقدام به راه اندازی ارز دیجیتالی خود کرده است. این ارز دیجیتالی که ” ولز فارگو دیجیتال کش” نام دارد مبتنی بر دلار است و در مرحله اولیه تنها برای استفاده در شبکه داخلی تراکنش‌های شعبات این بانک قابل استفاده خواهد بود.

 
لیزا فرازیر، مدیر بخش نوآوری‌های این بانک گفتک سیستم جدید به ما این امکان را می دهد که در فرآیند انتقال دارایی و سرمایه نیاز به طرف سوم نداشته باشیم  و در نتیجه در وقت و هزینه صرفه جویی خواهد شد. با این کار واسطه هایی که زمان زیادی را از ما می گرفتند حذف خواهند شد.
 
چهارمین بانک بزرگ آمریکا قرار است این ارز جدید را در مقیاس گسترده از سال آینده عملیاتی کند اما نسخه آزمایشی آن برای انتقال وجه از طریق این ارز دیجیتالی بین آمریکا و کانادا موفقیت آمیز بوده است. با وجود راه اندازی یک ارز دیجیتالی، ولز فارگو اعلام کرده است که هنوز مخالف استفاده از ارزهای دیجیتالی دیگر در سیستم بانکی خود است. این بانک یکی از بانک‌هایی بود که سال گذشته با استفاده از بیت کوین در خدمات کارت های اعتباری آمریکا مخالفت کرد.
 
بانک‌های بزرگ تاکنون میلیاردها دلار روی فناوری بلاک چین سرمایه گذاری کرده اند اما نگرانی از امنیت انجام تراکنش ها با این رمز ارزها کماکان بالا باقی مانده است.
 
بانک جی پی مورگان بهمن ماه سال گذشته از ارز دیجیتالی خود رونمایی کرد تا نخستین بانکی در آمریکا لقب گیرد که از این قابلیت استفاده می‌کند. به مانند ارز دیجیتایل بانک ولزفارگو، ارز دیجیتال بانک جی پی مورگان نیز مبتنی بر دلار بوده و تنها قابلیت استفاده در شبکه داخلی این بانک را دارد.
 
ارزهای مجازی می‌توانند در دنیای واقعی برای بسیاری از امور نظیر رزرو هتل، پرداخت هزینه غذا و حتی اجاره خانه مورد استفاده قرار گیرند اما ناشناس‌ماندن استفاده کنندگان، یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های این ارز است. به دلیل همین ناشناس ماندن نیز این ارزها از محبوبیت بالایی در بین تبهکاران و مجرمان مالی برخوردار هستند.