جایگاه واقعیت افزوده(Augmented Reality) در آینده امور مالی

/ / اخبار عمومی
جایگاه واقعیت افزوده(Augmented Reality) در آینده امور مالی

واقعیت افزوده به شیوه‌های مختلف وارد زندگی انسان‌ها شده و  آینده بسیاری از فرایندهای مهم شامل امور مالی، تفریح و سرگرمی و بازی‌های ویدئویی را شکل خواهد داد.

ندا لهردی؛ دنیای اقتصاد/ تکنولوژی واقعیت افزوده در حال ورود به زندگی روزمره ماست. در واقع رواج استفاده از موبایل‌های هوشمند باعث شده است تا اپلیکیشن‌های ویژه مصرف‌کنندگان شامل بازی‌ها، نرم‌افزارهای مالی و سرگرمی هم با این تکنولوژی سازگار شوند

به گزارش خبرگزاری ارس به نقل از ونچربیت، در دنیای کسب‌وکار دسترسی به خدمات کلاد باعث شده تا کاربران هدست‌های واقعیت افزوده از نیاز به سخت‌افزارهای گران‌قیمت و پیچیده رها شوند و صاحبان مشاغل قادر باشند تا از حداکثر توان رایانه‌ها بهره بگیرند.

واقعیت افزوده در حوزه تکنولوژی‌های مالی (فین‌تک) بیشتر مطرح شده است. این حوزه در مسیر رشد انفجاری قرار دارد و واقعیت افزوده قدم منطقی بعدی در فرآیند انجام امور مالی بر بستر تکنولوژی‌های جدید است. 

اما با استفاده از هدست‌های واقعیت افزوده، بصری‌سازی اطلاعات و درک بهتر روندهای مالی و تجاری ممکن می‌شود و انسان‌ها فهم و قابلیت تحلیل بالاتری از این مسائل پیدا می‌کنند.

بصری‌سازی اطلاعات مالی با استفاده از هدست‌های واقعیت افزوده به تحلیلگران امکان می‌دهد تا جریان‌های مالی پیچیده را بهتر درک کنند و بتوانند با سرعت بیشتری تصمیم بگیرند.

از همین رو شرکتی مانند Salesforce به طراحی ابزار تحلیل مالی با استفاده از هدست‌های واقعیت افزوده ارزان‌قیمت شرکت Oculus Rift روی آورده و انتظار می‌رود در آینده تعداد شرکت‌هایی ازاین‌دست باز هم بیشتر شود.

واقعیت افزوده به سرعت در حال همه‌گیر شدن است و از طرفی می‌تواند به راحتی نیازهای صنعت فین‌تک در دنیای مدرن امروزه را برآورده کند.گویا این تکنولوژی در زمانی مناسب به صنعت فین‌تک رسیده است. با این اوصاف انتظار می‌رود در دنیایی که حجم اطلاعات هر روز بیشتر شده و طبیعتاً پردازش و تحلیل آنها هم پیچیدگی‌های بیشتری خواهد داشت، تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی و واقعیت افزوده بتوانند کمک زیادی به افراد مختلف برای مواجهه با این پیچیدگی‌ها بکنند.

هدست‌های واقعیت افزوده در آینده تعامل سه‌بعدی و عینی با کارمندان بانک‌ها را هم تسهیل می‌کنند و لذا می‌توان انتظار داشت که شعب فیزیکی بانک‌ها و مؤسسات مالی در آینده نه‌چندان دور به حاشیه رانده شوند. البته میزان استقبال عمومی از چنین خدماتی هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

منبع: https://way2pay.ir