کدام سازمان‌ها از فریمورک جنگو(Django framework) استفاده می‌کنند؟

/ / اخبار عمومی
کدام سازمان‌ها از فریمورک جنگو(Django framework) استفاده می‌کنند

جنگو(Django) یک چارچوب نرم‌افزاری تحت وب متن‌باز است که به زبان پایتون نوشته شده‌است. هدف اصلی جنگو ساخت سایت‌های پیچیده و وابسته به دیتابیس است.بسیاری از سازمان‌ها جنگو را به دلیل سرعت و انعطاف‌پذیری بالا و سهولت بکارگیری برگزیدند که عبارتند از:

  • Instagram: یکی از شبکه‌های اجتماعی شناخته شده که با حجم زیادی از داده‌های رسانه‌ای(media data) و تعاملات کاربران روبروست،اینستاگرام است.جنگو باعث می‌شود که این اپلیکیشن به صورت یک‌پارچه عمل کند. قابلیت‌های زیادی را به آن اضافه می‌کند و مشکلات را در زمان بسیار کوتاهی برطرف می‌کند.
  • Spotify: Spotify  یک کتابخانه موزیک با حجم بسیار بالاست.کاربران می‌توانند به صورت رایگان به این آهنگ‌ها گوش دهند.از بعد فنی، Spotify از فناوری یادگیری ماشین هم استفاده می‌کند که  از پایتون(Python) برای پیاده‌سازی آن کمک گرفته شده است و همچنین با جنگو ترکیب شده است.
  • The Washington Post : The Washington Post با توجه به ترافیک بالایی که دارد،جنگو را انتخاب کرده است. جنگو اصولاً برای بکارگیری برای روزنامه آنلاین ابداع شد و بسیاری از مجلات و نشریه‌های آنلاین از آن استفاده می‌کنند.
  • Dropbox :Dropbox یک تکنولوژی ابریست که برای ذخیره فایل‌ها با حجم بالا استفاده می‌شود و کارایی بسیاری دارد.جنگو نیازهای Dropbox از جمله به اشتراک‌گذاری، همگام‌سازی و مقیاس‌پذیری را به خوبی برآورده می‌کند.
  • Mozilla: یکی از مرورگرهای محبوبی که از PHP به پایتون و بنابراین به Django سوئیچ کرده است و توانایی حل مشکلات مرتبط با حجم ترافیک بالا و APIها  را  داراست.
  • NASA: آن‌ها از جنگو برای بخش‌هایی که نیاز به قابلیت اطمینان(reliability) بالا دارند، استفاده می‌کنند.این وب‌سایت به محبوبیت اینستاگرام نیست اما با این حال این وب‌سایت، حاوی تصاویری با رزولوشن بالاست و ماهیانه حدود 2 میلیون بازدید کننده دارد.
  • Pinterest: این پلت‌فرم ماهیانه 250میلیون کاربر فعال دارد  و با وجود حجم بالای داده‌های رسانه‌ای، واسطه کاربرپسند خود را حفظ کرده است.به لطف چارچوب متن باز Django ، تغییر و اصلاح این پلت‌فرم به منظور برطرف کردن نیازها مختلف امکان‌پذیر است.
  • Reddit: بسیاری از مردم  Reddit را به عنوان اولین گزینه برای بحث و گفتگو و اخبار اجتماعی انتخاب می‌کنند.در این پلت‌فرم تحت وب امکان مطرح کردن سوال، به اشتراک‌گذاری نظرات و ارتقاء سطح پست‌ها بر اساس امتیازدهی سیستم وجود دارد.Reddit ،جنگو را به دلیل قابلیت‌هایی مثل سرویس دهی در زمان ترافیک بالا،بکار گرفته است.

به طور کلی جنگو برای پروژه‌هایی که با حجم بالای داده، ترافیک بالا یا با تکنولوژی‌های دیگر مثل یادگیری ماشین سروکار دارند و یا برای پروژه‌هایی با مقیاس کم  گزینه مناسبیست. ابا توجه به قابلیت مقیاس‌پذیری این چارچوب،ببسیاری ازسازمان‌های کوچک و بزرگ آن را بکار گرفته‌اند.

منبع: https://djangostars.com/