رمیتنس(Remitttance) چیست؟

/ / اخبار عمومی
رمیتنس(Remitttance)

یکی از دغدغه‌های افرادی که برای کار به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند نحوه انتقال پول به وطنشان است. انتقال پول از کشوری به کشور دیگر که قبلا از راه‌های سخت و با کارمزد بالا مانند صرافی‌ها صورت می‌گرفت، امروز با توسعه فناوری اطلاعات در حوزه مالی به‌دشواری گذشته نیست. ابزارهای جدیدی به وجود آمده‌اند که کار انتقال پول را بین کشورهای مختلف و برای افراد معمولی را میسر می‌کنند. رمیتنس یکی از این ابزارها و ویژه نیروی کار مهاجر است.

کاربرد رمیتیس 

با استفاده از ابزار رمیتنس یک نیروی کار خارجی می‌تواند درآمد خود را به حساب فردی دیگر در وطنش منتقل کند. گفته می‌شود پولی که مهاجران به وطنشان می‌فرستند به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین جریان‌های مالی به کشورهای درحال‌توسعه قابل‌مقایسه با کمک‌های بین‌المللی به این کشورهاست.البته ما شاهد عرصه‌ای هستیم که در آن، تنها نیروهای کار مهاجر نیستند که برای بقای خانواده‌های خود پول ارسال می‌کنند، بلکه افرادی نیز هستند که برای کمک به کشور زادگاه خود در زمان نیاز، پول حواله می‌کنند. سال ۲۰۱۴ در یک رکورد جدید ۴۳۶ میلیارد دلار به کشورهای درحال‌توسعه ارسال شده است.

بیشترین رمیتنس در دنیا از کدام کشورها انجام می‌شود؟

بیشترین مقدار رمیتنس انجام شده به ترتیب در کشورهای آمریکا، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، انگلستان، آلمان، کانادا، فرانسه، روسیه، ایتالیا و اسپانیا انجام شده است. یعنی بیشترین مبلغی که به شیوه رمیتنس از کشورها خارج شده است به ترتیب از این کشورها بوده و از طرف مقابل کشورهای دریافت کننده بیشترین رمیتنس‌ها هند و چین هستند. وردمیت و زوم از معروف‌ترین استارتاپ‌های رمیتنس در دنیا هستند که کار انتقال پول را انجام می‌دهند.

منبع: https://way2pay.ir