تمایل شرکت پرداخت ملی هند(NPCI) به بکارگیری فناوری بلاکچین

/ / اخبار عمومی
تمایل شرکت پرداخت ملی هند(NPCI) به بکارگیری فناوری بلاکچین

بخش R&D بانک مرکزی هند درحال راه‌اندازی پلتفرم بانکی مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک است و خبرها حاکی از آن است که این پلتفرم به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.شرکت پرداخت ملی هند (NPCI) در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از فناوری بلاکچین به منظور بهبود تراکنش‌های دیجیتال است.

براساس گزارشات منتشرشده، این شرکت قصد دارد با استفاده از فناوری منبع باز، یک راهکار بلاکچینی انعطاف‌پذیر، آنی و قیاس‌پذیر را توسعه دهد و حتی پیشتر هم در همین راستا سند ابراز علاقه (EoI) را صادر کرد و از شرکت‌ها خواست تا راهکارهای بلاکچینی را در فضای پرداخت بیشتر توسعه و پرورش دهند.

NPCI یک شرکت غیردولتی است که توسط بانک مرکزی هند و انجمن بانک‌های هند پشتیبانی می‌شود و با همکاری و مشارکت ۱۰ بانک ازجمله بانک دولتی هند،  ICICI بانک و HSBC توسعه پیدا کرده و در سال ۲۰۱۶ تعداد سهامدارانش به ۵۶ بانک رسیده است.

 این کشور در مورد فناوری بلاکچین شور و اشتیاق زیادی دارد. از سال گذشته موسسه تحول ملی هند (NITI Aayog) روی راهکار بلاک‌چینی کار می‌کند که هدفش مبارزه با تجارت مواد مخدر در کشور است.

علاوه بر این، شورای اتحادیه هند، بازوی تصمیم‌گیری اجرایی که متشکل از مقامات ارشد دولتی است اعلام کرد که به بانک صادرات و واردات کشور (Exim Bank) این امکان را می‌دهد تا با همکاری بانک‌هایی که در بلوک اقتصادی بریکس قرار دارند، روی فناوری بلاکچین تحقیق و جستجو کنند.

منبع:https://way2pay.ir