احتمال ممنوعیت استخراج بیت‌کوین(Bitcoin) در چین

/ / اخبار عمومی
احتمال ممنوعیت استخراج بیت‌کوین(Bitcoin) در چین

بیت کوین(Bitcoin)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است.

به گزارش ایسنا،  کارشناسان فعال در حوزه رمزارزها، استخراج ارزهای دیجیتال همچون بیت‌کوین از طریق ابررایانه‌ها را معادل و هم‌تراز با پول‌شویی، پول کثیف و فرار مالیاتی دانسته و همواره دولت‌های مختلف را تحت‌فشار قرار داده‌اند تا به‌منظور جلوگیری از چنین اقداماتی، جلوی استخراج بی‌رویه و آزادانه و بدون قانون و مقررات سخت‌گیرانه بیت کوین و ارز رمزهای مشابه آن را بگیرند.

به نظر می‌رسد که دولت چین تصمیم گرفته است که استخراج بیت کوین را تا زمان وضع مقررات و قوانین جدید و سخت‌گیرانه‌ای که بتواند به‌صورت کامل از پول‌شویی، کسب پول کثیف و فرار مالیاتی جلوگیری کرده و فعالیت و مبدا و مقصد دقیق جابجایی رمزارزهای استخراج‌شده را تحت بررسی و بازبینی قرار دهد، ممنوع و متوقف اعلام کند.

بر اساس گزارش رویترز، به گفته مقامات چینی فعال در کمیسیون توسعه ملی و نظارت بر ارزهای دیجیتال، این اقدام به‌منظور افزایش شفافیت‌های مالی و جلوگیری از اقدامات نادرست از جابجایی و تراکنش‌های پولی صورت گرفته است و به‌احتمال زیاد اجرایی خواهد شد.

ارزهای دیجیتال رمزنگاری‌شده از سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون تحت بررسی‌های موشکافانه‌ای از سوی نهادهای نظارتی در چین قرار گرفته است.

منبع:https://way2pay.ir